Naše možnosti jsou limitovány pouze Vašimi představami.

Nádražím v Chotěboři se chlubíme

Havlíčkobrodská akciová společnost Chládek a Tintěra se specializuje na dopravní stavby. Pozice získává i v ranku pozemního stavitelství

Havlíčkův Brod  – Podoba státního rozpočtu na rok 2012 a prostředky, které bude mít k dispozici ministerstvo dopravy. Právě tato fakta teď zajímají management havlíčkobrodské akciové společnosti Chládek a Tintěra. Není divu. Jedna z největších stavebních firem Vysočiny, dává práci skoro 200 lidí, se specializuje na velké železniční a silniční stavby. A státní zakázky pro ni představují významný zdroj příjmů. Potvrdil to předseda představenstva společnosti, Petr Suchý.

“ V předcházejících letech to bylo až 70 procent. Letos to bude méně. Prozatím to vypadá na propad v řádů jednotek procent,“ řekl Suchý a dodal, že další zakázky získává společnost od krajských a obecních samospráv.

Práce na mnoha místech Vysočiny

Ekonomická recese, odstartována před několika lety pádem finančních gigantů v zámoří, se v ČR a v rezortu stavebnictví naplno projevila až letos. “ Proto je naším aktuálním cílem zachování pozic, které jsme si v železničním a silničním stavitelství v uplynulých letech vybudovali,“ pokračoval Suchý. V této souvislosti připomněl rekonstrukci železniční stanice v Chotěboři. “ Tato zakázka patřila mezi významné stavby, které jsme letos uskutečnili. Za zmínku stojí i rekonstrukce Jihlavské ulice v Havlíčkově Brodě, nebo práce, které provádíme na hraničním přechodu Hluboká – Schaditz, tedy na stavbě navazující na obchvat Moravských Budějovic,“ pokračoval Suchý.

Havlíčkobrodská společnost Chládek a Tintěra se nevyhýbá ani projektům pozemního stavitelství. Připomeňme její účast na revitalizaci Havlíčkova náměstí v Havlíčkově Brodě, opravu areálu interny brodské nemocnice, nebo její aktivity na Jihlavských terasách v krajském městě. A další zakázky z ranku pozemního stavitelství získala nyní, což je dobrá zpráva pro všechny její zaměstnance i subdodavatele. “ Vytendrovali jsme zakázku rekonstrukce Střední uměleckoprůmyslové školy v Jihlavě – Heleníně za 100milionů korun. Získali jsme i přestavbu někdejšího areálu jihlavské Tesly, kterou chce investor změnit v polyfunkční domy. Ve Světlé nad Sázavou provedeme práci pro firmu Bohemia Machine za 15 milionů korun, “ upřesnil Suchý.

                                                                                                                                                                                                22.9.2011 – Deník