Naše možnosti jsou limitovány pouze Vašimi představami.

Demolice v kasárnách Havlíčkův Brod

Těžká technika společnosti Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod včera zahájila demolici dvou nevyužívaných objektů v areálu někdejších kasáren. Práci za dva a půl milionu korun zajišťuje pro havlíčkobrodskou radnici.

Jan Pártl, stavbyvedoucí společnosti Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, který má demolici na starosti, uvedl, že likvidace menšího objektu potrvá zhruba jeden den. Druhý pak zmizí v průběhu příštího týdne. Před vlastní demolicí jsme museli obě budovy vyklidit a vyčistit. To znamená demontovat okna, dveře, podlahovou krytinu, světla a také veškeré elektroinstalace, popsal Pártl. Stavební suť bude odvážena do nedalekého firemního areálu dvora, kde ji k dalšímu využití zpracuje drtička.

Brodská radnice požádala v souvislosti s demoličními pracemi Ministerstvo pro místní rozvoj o dotaci z programu revitalizace bývalých vojenských objektů. „Projekt počítal s tím, že demolice přijde na deset milionů korun. Dotace, kterou jsme ale nakonec nedostali, měla pokrýt plných sedmdesát procent nákladů. Nicméně nabídková cena vítěze veřejné zakázky, již se stala společnost Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod, byla přijatelná, a proto se město Havlíčkův Brod rozhodlo akci zafinancovat zcela samo“, konstatoval místostarosta Libor Honzárek.

Havlíčkobrodský deník, 19.01.2013, autor článku Jaromír Kulhánek